Mehmet Selim Faik Önderliğinde 2015 yılında kurulan Tek Engelliler Sanat Tiyatrosu İzmir ve çevresinde engelli Tiyatro oyuncuları ile tüm engelleri aşarak engelsiz oyunlar sergilemektedirler.

 

         

             Mehmet Selim Faik kimdir ? Genç bir girişimci ve toplumsal - sosyal  duyarlılığa sahip bir bireydir. Tek Engelliler Sanat Tiyatrosu'ndan  önce enerji, ve bilşim gibi farklı sektörler de faliyet göstermiştir. Yürüttüğü işlerin yanısıra birçok sosyal sorumluluk projelerinde ve dernekler bünyesinde  yer almıştır. Bu bilinç ışığında engelli bireylerin topluma karışmaları, sosyal olarak güçlenmeleri ve daha çok insan ile iletişime geçebilmelerini sağlamak için Tek Engelliler Sanat Tiyatrosu'nun temellerini oluşturacak olan Engellsiz Tiyatro grubunun kurulmasına katkı sağlamıştır. 2015 yıldında kurduğu MELSA ENERJİ Danışmanlık ve Organizasyon firması sayesinde kazandığı tecrübelerle 2016 yılında Tek Engelliler Sanat Tiyatrosu'nu oluşturdu. Bu tiyatro gurubunun oyunlarını oynaya bilmeleri için sahne ayarlama bilet basım ve satış posterler oyun ve oyuncu seçimlerini organize etmektedir. Tek Engelliler Sanat Tiyatrosu tüm dernek ve kuruluşlardan bağımsız bir oluşumdur. Mail kaynakarını sergilediği oyunlardan dolayısıylada bilet satışlarından gerçekleştirmektedir. Dışarıdan her hangi bir kamu veya özel bir kurum - kuruluş desteği olmayan bağımsız bir kurumdur. Tüm bu tiyatro faliyetlerinin yanında Tek Engellier Sanat Tiyatosu bir yardım kuruluşu olmamasınakarşın kendi bünyesinde ve insiyatifinde gerçekleştirdiği "İhtiyaç sahibi engelli bireylere  tekerlekli ve akülü sandalye hediyeleri" ni bir sosyal sorumluluk projesi olarak kendi kaynaklarının bir bölümü ile gerçekleştirmektedir.

 

 

          Tek Engelliler Sanat Tiyatrosu tamamen sizlerden gelen destekler sayesinde ayakta durmaktadır. Aldığınız her bilet ve geldiğiniz her oyun hem maddi hem manevi olarak Tek Engelliler Sanat Tiyatrosunun ayakta kalmasını sağlamaktadır.                      BU BAGLAMDA BİZİ  ANLAYAN VE DESTEKLEYEN HERKEZE TEŞEKÜR  EDERİZ.                                                                                                               Bu websitesi altyapısı kullanılarak, tarafından hazırlanmıştır.